STUDENTS' EXCHANGE

Comenius GFP Neratoviceinfo@gfp.cz

Novinky

Comenius - deník

04.02.2014 22:13
 4.února byl zvěřejněn nový článek o našem projektu. Můžete si ho přečíst zde.  

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Španělsko

Cílem projektu bylo sdílet názor na poctivost a důvěryhodnoust se třemi dalšími zeměmi (Norsko, Španělsko a Německo). Studenti byli ubytováni v hostujících rodinách španělského týmu.

Článek v neratovinách

30.4. vyšel článek na internetové stránce Neratoviny. V něm si můžete přečíst, jak probíhal celý projekt ve Španělsku den po dni. www.neratoviny.cz/neratovicti-gymnaziste-ve-spanelsku/

Článek v neralistech (před odjezdem)

Co se Vám vybaví, když se řekne 1. duben? Většině lidem okamžitě vyvstanou na mysli žerty a lumpárny. Je přeci apríl! Avšak studenti Gymnázium Františka Palackého mají úplně jiné starosti. Právě 1. dubna je čeká již druhá cesta v rámci projektu Comenius. V listopadu reprezentovali studenti dvě vlastnosti, tolerance a akceptace, v norském Bryne. Nyní čeká další skupinu cesta do španělského Allicante, kde budou společně se studenty z Norska, Španělska a Německa reprezentovat další dvě vlastnosti – zodpovědnost a důvěryhodnost.

 

První vlastnost (zodpovědnost) bude znázorněna filmem, kterému studenti sami vymysleli scénář a sami jej i natočili. Jedná se o příběh ze školních lavic, kde zodpovědnost a přátelství vítězí nad vlastním ziskem. Druhá vlastnost (důvěryhodnost) bude představena formou prezentace. Studenti z ostatních škol budou hlasovat o důvěryhodností jednotlivých osob, u kterých uvidí pouze fotografii.

 

Tak nám držte palce, ať se naše cesta vydaří.

 

Tereza Jiřičková

 

Fotogalerie: Španělsko/Spain